celosvětový happening
I Obec Vlachovice se v sobotu 19.3.2016 zapojí do celosvětového happeningu propojující obce, firmy a jedince, kteří berou vážně své závazky vůči životnímu prostředí a chápou závažnost probíhajících změn klimatu.
Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – je signálem občanům a veřejným činitelům, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu. Akce zároveň slouží jako možnost prezentace závazků a cílů v oblasti životního prostředí. Každý z nás již něco dělá, každý z nás může udělat více.
Hodina Země se letos koná 19.3. 2016 od 20:30 do 21:30 hodin místního času. Vlna tmy postupně oběhne celou planetu – začne na Fidži a skončí o den později na ostrově Samoa.
Připojte se k Hodině Země 2016 a ukažte, že to s životním prostředím a změnou klimatu myslíte vážně!
Obec Vlachovice se symbolicky zapojí tím, že v sobotu 19.3.2016 ve 20:30 vypne na 5 minut veřejné osvětlení po celé obci.Zkuste se připojit v tuto chvíli i u Vás doma a například rovněž symbolicky vypnout doma všechna světla. S rodinami při tmě můžeme vzpomenout na ty, kteří kvůli špatnému životnímu prostředí Země nemají co pít a jíst, trpí nemocemi nebo bojují o život. Dejme sí cíl a závazek - co pro ochranu životního prostředí a její zlepšení můžeme udělat u nás doma. Přidejte se. Má to smysl.
http://www.veronica.cz/hodinazeme/pridejte-se/